Gdzie zjeść w Krakowie

Wyjątkowa włoska kuchnia
Chcesz smacznie zjeść? Pośród wielu alternatyw, które oferuje kuchnia z Europy na główną uwagę zasługuje kuchnia włoska. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to mnogość smaków, kolorów oraz duża dawka składników odżywczych.

Typowe włoskie smaki

Polakom włoska restauracja, kojarzy się głównie z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z owocami morza. Podczas gdy włoskie dania to również takie przysmaki jak słodkie desery czy oliwki.

Klasyczne posiłki włoskie

Pasty są podstawą włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie trudno wyobrazić sobie produkty których nie można dołączyć do tej potrawy. włoskie jedzenie w Krakowie Ryby, dodatki mięsne oraz przeróżne warzywa, powodują, że pasty nie są w stanie się znudzić.

Kolejnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednakże jako włoska potrawa. Dobra pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto i niezbyt duża ilość dodatków. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z mozarellą. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż jedynie pizza i pasta. To również canelloni, focaccia, ravioli oraz szeroki wybór deserów – takich jak tiramisu czy panettone. Będąc w restauracji włoskiej nie warto zapominać o winie czy o dojrzałych serach- gorgonzoli, mozarelli lub pecorino.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *